SIKÇA SORULAN SORULAR

Bunu videolarımda da bahsettiğim şekilde açıklamak anlaşılması açısından büyük kolaylık sağlıyor. elinizde önemli bir veri var. Bu müşteri portföyünüz olabilir, gizli projeleriniz olabilir, çok önemli bir Arge çalışması olabilir… Çeşitlendirmek mümkün. Bunu bir servera gizleyip güvenliğini sağlayabilir misiniz? Tabii ki mümkündür. Fakat bir güvenlik probleminde bilgileriniz ulaşılabilir hale gelecektir ve akabinde belki de yıllarınızı harcadığınız proje heba olacaktır. Şimdi Kairos’un yenilikçi yaklaşımına bakalım. Önemli bilgimiz, bilgi parçacıkları haline getiriliyor ve bizlerin bilgisayarlarına gönderiliyor. 1 bilgi parçacığı Mehmet beyin bilgisayarında biri Ahmette biri Ayşede… Mehmetin bilgisayarındaki bilgiye ulaşılsa da dahi tek başına anlam teşkil etmediğinde güvenlik problemi yaşanmıyor. Yani güvenliği 100-1000 katına çıkarmış oluyoruz.

Hayır, bu kontrol mekanizması güç bir durum. Orjinallik bizleri bağlar…

Bu soru sıkça sorulan bir soru ve Kairosu daha da sevmeme sebep olan bir soru… Milyon dolarlık bilgilerin sadece benim bilgisayarıma gönderilip bırakılması güvenlikten ziyade delilik olurdu. Hard disk yandı Boom! virüs girdi Booom! Format attım Booom! Kairos’un mantıksal alt yapısı burada da kendini belli ediyor. Bilgi parçacığı bir kişide değil Dünyanın farklı noktalarından belki 5 belki 10 belki de 50 kişi de tutuluyor. Yani siz format atsanız da 49 kişi de o bilgi parçacığı ulaşılır halde bekliyor.

Kairos’un bilgisayarımıza kurduğumuz programı oldukça düşük özellikler gerektirmekte. Çok az Ram ve İşlemci kullandırdığından rahatlıkla her bilgisayarda çalıştırabilirsiniz. Windows işletim sistemi olması kaydıyla!

Hayır, Kairos’un bu konuda kısıtlaması veya herhangi bir kesin talebi yok.

Yaratmıyor, Kairos programında yer alan internet kafeler dahi var..

Kazançlarımız hesaba günlük yatıyor. Günden güne hesabınızdan kontrolünü sağlayabilirsiniz.

125$ paketle ilk ve ikinci sıradan %15 ve %10 olmak üzere kazanç sağlayabilirsin. Sonrası ve kariyer planı açık değildir. 597 -1577 – 2777 paketler de ise kariyer bağlı olarak sınırsız derinlikte kazanç imkanı vardır.

Komisyonlar paket alımlarından kazanılmaktadır. İlerleyen kariyer basamaklarında kazançları üzerinden Bonus imkanı da doğuyor…

Aradaki farkı ödeme suretiyle paket geçişleri yapmak mümkündür. Gold paketle başlayıp ekibi kurarak Platine yükselten üyelerimiz mevcut.

10 saatten fazla açık kalması ekstra kazanç sağlamıyor. Şunu da eklemeden geçemeyeceğim. Diyelim ki 10 saat değil de 3 saat açık bıraktır. Şirket burada “10 saat açmadığın için sana bugün para yok” diyebilirdi! Ama napıyor? 3 saatlik hak edişini hesabına aktarıyor. Gayet hakkaniyetli bir yaklaşım.

Bakın çok spesifik bir örnek: Ülkemizde Milyon dolarlık iş yapan Google Türk devletine Tek kuruş vergi ödememektedir. Peki Google yasal mıdır değil midir? Bu örnekten yola çıkarak şirketler ülkelere giriş yapmak istediklerinde öncelikle çekirdek kadronun oluşmasını beklerler ve yüksek cirolar görmek isterler. Bu aşamaları geçtiğimizde Kairos ofisinin açılacağını ve vergilendirmeye tabi olacağını düşünüyorum. Ama bu bir sorun değildir, sonuç itibariyle gelir vergisi ödemekte mümkündür. Vergisini ödemek isteyen vatandaş kazancının vergisini ödeyebilir. Kimse ödeme demez

Bu sorun bazen siteden kaynaklı olabilir. Merak etmeyin, bir kaç dakika bekleyin ve yeniden oturum açmayı deneyin. Sorun, devam etmesi halinde destek ekibine mail atın. support@kairosplanet.net

İSTANBUL SEMİNER SORU CEVAP